Beğenilen bir kişi olmak için okunacak dua ve etkileri

0
(0)

Beğenilen bir kişi olmak için okunacak duanın şifalı etkisi ile ilgili bilgi veriyoruz. Duanın okunuşu ve önemi hakkında detaylı açıklamaları okuyun.

Allah’ın 99 isminden El Hamid Esması; beğenilen bir kişi olmak, güzel ahlak, şifa ve konuşmanın düzelmesi için okunan tesirli bir esmadır.

El Hamid Esması

Allah’ın 99 isminden biri olan El Hamid esması “Her şekilde sadece ve ancak kendine hamd, şükür edilen, bütün varlığın diliyle övülen” anlamına sahiptir. El Hamid esmasının ebced değeri ve zikir adedi 68 adettir. Zikir saati Müşteri [1]Sabah gün doğarken ve ikindi namazı sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı zikir günü ise perşembedir.

Beğenilen Bir Kişi Olmak İçin

Sabah ve akşam namazlarından sonra bu mübarek ismi şerifi 68 defa okumaya devam eden kimse çevresindekilerin beğenisini kazanır, övülen, methedilen kişilerden olur. Her sabah 53 defa okunmaya devam edildiğinde ise okuyan kimse, halk tarafından ağırbaşlı ve şahsiyetli bir kişi olarak hürmet görür.

Güzel Ahlak Sahibi Olmak İçin

Her gün 68 defa “Ya Hamid” şeklinde zikre devam eden kimse övülen, beğenilen, güzel bir ahlaka sahip olur.

Salihlerden Olmak İçin

Allah katında övülen kimselerden, salihlerden olmak için bu mübarek esmai şerif her farz namazın sonunda 100’er kere okunur.

Konuşmanın Güzelleşmesi İçin

Yukarıda verilmiş olan zikir günü ve ebcet değerine dikkat ederek Ya Hamid esmasını zikretmeye devam eden kimse maddi manevi olarak güçlenir. Kötü alışkanlıklarından kurtulur. Düzgün bir lisanla konuşur, konuşması düzelir ve güzelleşir.

Her Çeşit Hastalığa Şifa İçin

Fatiha suresi ve El Hamid ismi celili, bir kaba; safran mürekkebi gibi suyla akan ve içilebilir bir mürekkeple yazılarak içine su konulur ve bu su içilirse her çeşit hastalığa karşı Allah’ın izniyle şifa verir. Eğer bu su eceli gelmemiş bir hastaya içirilirse Allah’ın izniyle o kişi hastalıktan muhakkak kurtulur. Sağlık ve afiyetine kavuşur. [2]Kenzül Havas

.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Sabah gün doğarken ve ikindi namazı sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı
2Kenzül Havas
Keşfet