Bana Büyü Yapmayı Öğreten Cin

23
4
(1)

Bir çobanın cinlerle yaşadığı gerilim dolu macera: Bana Büyü Yapmayı Öğreten Cin. Paranormal Haber’de yaşanmış gerçek bir korku hikayesi sizi bekliyor.

Bana Büyü Yapmayı Öğreten Cin - Yaşanmış Korku Hikayesi
Bana Büyü Yapmayı Öğreten Cin – Yaşanmış Korku Hikayesi

Merhaba, size hikayemi anlatmadan önce şunu belirtmek isterim ki bunlar çocukken yaptığım aptallıklardı. Benim adım İsa, Mardinliyim. Bu olayı 15 yıl önce yaşadım ve kimseyle paylaşamadım. Şimdi 35 yaşındayım, 3 çocuğum var ve bazen rüyalarımda onu görüyorum. Bazen de uyanıkken yanımda olduğunu hissediyorum…

O zamanlar genç ve güçlü biriydim. O yaz babam hasta düştü ve ben evin büyük oğlu olarak koyunları otlatmaya gidiyordum. O gece ay çok parlaktı ve yıldızlar gözükmüyordu. Hava çok sıcaktı ve ben otların arasına serilmiştim. Birden duyduğum bir sesle kalktım ve etrafıma bakındım.

Karanlıkta gözlerimi açtığımda etrafımda bir sessizlik hakimdi. Hiçbir kuş sesi, rüzgar esintisi yoktu. Sadece otların arasından gelen hafif bir hışırtı duyabiliyordum. İçimde bir ürperti hissettim. Otların arasında bir şeylerin hareket ettiğini fark ettim. Bir anlığına karanlıkta bana doğru gelen bir gölge gördüm ama sonra kayboldu.

Kalbim çılgınca atıyordu. Etrafıma bakındım ama bir şey göremedim. Sadece o gölgenin bıraktığı hışırtı kulaklarımda çınlıyordu. Hemen ayağa kalktım ve sürüye doğru koştum. Cin hikayeleri aklıma geldi ve cinlerin beni takip ettiğini düşündüm. Kendimi boş yere korkuttuğumu biliyordum ama yapacak bir şey yoktu.

Gece boyunca bu korkuyla yaşadım. Sürüye bakarken bir yandan da etrafı dinledim. Hayvanlar otlanırken ben de uyuya kalmışım. Uyandığımda güneş doğuyordu. İçimdeki korku hala devam ediyordu. Sürüyü toplayıp eve gittim. Ama eve vardığımda bir terslik olduğunu anladım. Kapı açık bırakılmıştı. Kapının önünde sisli bir silüet duruyordu.

Yüzünü göremiyordum. İçim buz gibi oldu ama yine de eve doğru yürüdüm. Bana yaklaştı ve ince bir sesle dedi ki: “Çobanım, seni izledim ve cesaretine hayran kaldım. Ama sana söylemem gereken bir şey var. Orası bizim bölge ve sen orada fazla kalmamalısın. Yoksa seni kimse koruyamaz.” Onun sözlerine cevap veremedim.

Kalbim deli gibi atıyordu. Cin bana gülümsedi ve devam etti: “Senin gibi cesur insanları severim. Belki de sana bir şans veririm. Sana bir şeyler öğretebilirim. Ama bana sadık olman ve dediklerimi yapman lazım. Bu sözleri duyunca korkum arttı ama merakım da uyandı. Bu cin ne öğretecekti bana?

Cin omzuma dokundu ve dedi ki: “Karar vermeden önce bir gece düşün. Ama sakın bana karşı gelme. Yoksa çok pişman olursun.” Sonra sisin içinde kayboldu. O günden sonra her gece rüyamda onu gördüm. Bana büyü öğrettiğini söylüyordu. Ama aynı zamanda beni izliyordu da.

Birkaç gün boyunca cinin teklifini düşündüm. Her gece rüyamda bana büyü yapmayı öğretiyor ve bana güç vereceğini vaat ediyordu. Ama onun varlığından rahatsız olmaya başladım. Bir gece rüyamda bana çok güçlü bir büyü yaptırdı. Büyü yaparken etrafım karanlık bir sisle doldu ve korkunç yaratıklar çıktı.

Cin beni korkutarak kontrol altına aldı. Bu bana çok zarar veriyordu ve ondan kurtulmalıydım. Cinin gücüne nasıl karşı koyacağımı bilmiyordum. Kendimi nasıl koruyacağımı araştırdım ve cinlere karşı bazı yöntemler buldum. Artık hazırdım ve onunla yüzleşmek istiyordum. Ama yanıldığımı anladım.

Onu bir daha rüyalar dışında görmedim. Belki de ilk gördüğüm gün de rüyaydı. Tam hatırlayamıyorum. Belki de hepsi hayal ürünüydü. Babamın hastalığı daha da kötüleşmişti. Doktorlar ne olduğunu anlayamamıştı. Cinin bana yaptığı büyüyle ilgili olabileceğini düşündüm ama emin olamadım.

Bir gece yine koyunları otlatmaya çıktığımda cin karşıma çıktı. Bu sefer daha korkunç görünüyordu. Yüzü siyah bir duman gibiydi ve bana doğru sessizce yaklaşıyordu. Bana dedi ki: “Bana hizmet etmek istemez misin?” Korkudan titreyen gözlerimle ona baktım ve içimden hayır dedim.

Ama cinin gücü bana hakim oldu ve onun emirlerini yapmaya başladım. Korkuyla büyüsüne boyun eğmiştim. Günlerim rüyalarında bana öğrettikleriyle geçiyordu. Bir gece rüyamda cin beni sırtına alıp etrafı gezdirdi. Her yer karanlık bir sisle kaplıydı ve korkunç yaratıklar dolaşıyordu.

Cin bana onların isimlerini söyledi ama şimdi hatırlayamıyorum. Korku ve dehşet içinde cinin isteklerini yerine getirmeye devam ettim. Kendimi nasıl kurtaracağımı bilmiyordum. Günlerim ve gecelerim kabuslarla doluydu. Bu stres beni çok yıpratmıştı. Artık insanlara tahammülüm kalmamıştı.

Arkadaşlarımla konuşurken cinlerden bahsettiler. Beni akşam koyun otlatırken gördüklerini ve bana bir şey olduğunu söylediler. Buna sinirlendim ve konuyu değiştirmelerini istedim. Serhat bana güldü ve dedi ki: “Korkuyor musun yoksa? Erkek adam korkmaz. Bir gece seninle gelip koyun otlatayım.” Ben de ne olabilir ki diye cevap verdim ve onun da gelmesine izin verdim.

Daha önce Çeşme önünde buluşmak için sözleşmiştik ve eve döndüğümde annem yanıma yiyecek bir şeyler hazırlamıştı. Koyunları toplayıp yola çıktım ve bir süre sonra çeşme yakınlarında Serhat’ı gördüm. Koyunları otlatmak için tarlalara doğru ilerledik ve bir süre sonra etraf sessizleşti.

Serhat birden durdu ve buranın tehlikeli bir yer olduğunu söyleyerek dikkatli olmamız gerektiğini belirtti. Korku içinde yürümeye devam ettik ve etrafta bir şeylerin olup bittiğini hissettim. Koyunlarımız huysuzlanmaya başladı ve bazıları kaçmaya çalıştı. Aniden karanlıkta bizi takip eden bir varlığı gördüm.

Gözleri parlayan bir varlık bizim peşimizdeydi. Serhat panikledi ve koyunları toplamak için kaçarken, ben de geri dönmeye çalıştım. Ancak parlayan gözlü varlık beni karanlıkta takip etmeye başladı. Serhat, “Sana söylemiştim burada kalmamalıydık!” diye bağırdı.

Related Posts

Sonunda parlayan gözlü varlık beni yakaladı ve “Sen benim hizmetkârım olacaksın ve benim emirlerime itaat edeceksin” dedi. Kendimi kontrol edemeyen korku ve dehşet içinde, artık onun kontrolü altında olduğumu anladım. Kendimi karanlık bir dünyanın içine çekiliyormuş gibi hissettim ve bundan kurtulmanın bir yolunu bulamadım.

Zihnim bulandı ve karanlığa gömüldüm. Kendime geldiğimde hava yeni yeni aydınlanıyordu ve koyunların izleri yoktu. Koyunların köy yolunda cansız bir şekilde yattığını görünce şok oldum. Serhat da aralarında yatıyordu ve yüzü parçalanmıştı. Etrafta leşlerin kokusu vardı.

Midem bulanmaya başladığından dayanamayıp kusmak zorunda kaldım. İşim bitince hemen koşarak köylülere haber verdim. Köy halkı korkunç olaydan dolayı şaşkına dönmüştü. Herkes koyunların nasıl öldüğünü ve Serhat’ın nasıl bu hale geldiğini merak ediyordu.

Bazıları bu korkunç olayın arkasında doğaüstü bir güç olduğunu iddia ediyordu. Birkaç gün sonra köyde tuhaf şeyler olmaya başladı. Gece yarısı çığlık atan bir kadının sesi duyuluyordu. Köylülerden bazıları Serhat’ın hayaletinin köyü rahatsız ettiğini söylüyordu. Geri kalanları ise sesin kaynağının Serhat’ın annesi olduğunu iddia ediyorlardı.

Gerçekten de cenazeden sonra zavallı kadın çökmüştü. Evlerinin önünden her geçişimde bana tiksintiyle bakardı. Oğlunun ölümünden beni sorumlu tuttuğu her halinden belliydi. Gerçi ben de kendimi sorumlu tutuyordum. Bıraksaydım da benimle alay etseydi, ona kendimi kanıtlamamı gerektirecek bir durum yoktu ki ortada.

Koyunlar telef olunca babam ve annem de çok üzülmüştü. Evimizin tek geçim kaynağı bir anda yok olmuştu. Babamın sağlık durumu bu haberlerle biraz daha bozuldu. Annem bana belli etmese de içten içe beni suçladığını anlayabiliyordum. Biraz daha dikkatli olsaydım, Serhat da yaşardı ve koyunlar telef olmazdı.

Bu olaylardan bir süre sonra cin tekrar rüyalarıma girmeye başladı. “Sana çok kızgınım çobanım. O bölgeye senin bile gelmen çok tehlikeli iken, bir de arkadaşını getirdin. Ben şimdi sana nasıl güveneceğim?” diye bağırdı. Cinin sesi kulaklarımda yankılanırken içim öfkeyle doldu. “Sana kendimi korumayı öğreteceğim” dedi ve parlak gözleri siyah kümelerinin ardından parıldadı.

Ne olduğunu hatırlamıyorum ama bir daha eskisi gibi hissetmedim. Birkaç gün sonra o topraklara geri döndüm. Rüzgar otların hışıltısını kulağıma taşırken içimdeki korku yok oldu. Artık hiçbir şeyden korkmuyordum. O günden sonra her gece rüyalarıma girip bana büyü yapmayı öğretti. Büyülerden biri ise babamın iyileşmesi içindi.

Beni kandırıp kandırmadığından emin değildim. Lakin babamın tekrar sağlıklı olması için de her şeyi denemeye hazırdım. Bir süre sonra babamın günden güne iyileştiğini fark ettim. Öyle çabuk iyileşmeye başlamıştı ki doktorlar da bu değişimi anında fark ettiler. O günlerde muhtar bize birkaç koyun getirdi.

Koyunları onlar için beslersek yavrularını bize vereceğini de söyledi. Bir anda her şey eskisinden bile daha güzel hale geldi. Rüyalarımdaki cin kadın bana sürekli yepyeni büyüler öğretiyordu. O heyecanla ben de büyüleri deniyordum. Bir süre bu şekilde devam etti. Sonrasında ise her şey daha korkunç olmaya başladı.

Bir gece yine rüyama kadın geldiğinde hemen ardında beliren karanlık silüeti gördüm ve korkuyla uyandım. O geceden sonra kadını bir daha görmedim. Farklı bir cinin bana musallat olduğunu anlamam uzun sürmemişti. “Benim emrime itaat edeceksin demiştim. Şimdi tamamen benim emrimdesin. Benden kurtulmanın hiçbir yolu yok. Seni benden sonsuza dek saklayamadı.” demişti rüyamda bana.

O gün anladım ki bana iki farklı cin musallat olmuştu. Biri beni diğerinden korumak istemişti. Lakin kötü olan onu bir şekilde alt etmişti. Babamın sağlığı tekrar kötüleşmeye başladı ve ben kendimi çok çaresiz hissediyordum. Büyülerimi denedim ama bu sefer hiçbir işe yaramadılar.

Bir gece yarısı kollarım bağlı şekilde düşünürken “Artık senin sonun geldi. Ben seni özgür bırakmayacağım” diye bir ses duydum. O an odanın kapısı hızla açıldı ve içeriye parlak bir ışık doldu. Beni kötü cinin pençelerinden kurtaran o kadın yeniden belirmişti. Ben seni kurtaracağım dedi ve güçlü bir büyü yaparak karanlık cini yok etti.

Babamın sağlığı bu kez gerçekten düzelmeye başladı ve ben mutlu bir şekilde kadının öğrettiklerini uygulamaya devam ettim. Ancak o kötü cinin tekrar belirme korkusu beni her zaman rahatsız etti. Geceleri uyumakta güçlük çekiyordum ve sürekli o varlığın bir şekilde geri geleceği korkusuyla düşünüp duruyordum. Bu his peşimi bir türlü bırakmıyordu.

İkisinin de bana neden musallat olduğunu anlamıyordum. Bir gece ona bu durumu sorduğumda çocukluğumdan bu yana o otlağa gittiğimi, onların ilgisini çektiğimi ve beni onlara hizmet etmem için kullanmaya çalıştıklarını söyledi. Öncelerde onun da niyeti buymuş. Lakin sonradan bana acıdığı için yardım etmek istemiş.

Bu öğrendiklerimden sonra korkum daha da artmıştı. O günden sonra bir süre rüyalarıma girmedi. Ben babam iyileşsin diye sürekli büyüler yapmaya devam ettim ve kısa sürede babam tamamen iyileşti. O sene koyunlar çifter çifter doğurdu. Telef olan koyunlarımızın iki katı kuzularımız oldu.

Muhtar Efendi sağ olsun, bizi mahcup etmeden bize yardım etmek istemiş ve böyle bir çare bulmuştu. 18 yaşıma gelmeden ailemin bulduğu bir kızla evlendim. Evlendiğim ilk sene bir bebek kaybettik. Tekrar büyülere başvurmak istemiyordum. Lakin eşim de bu duruma çok üzülüyordu. İçim içimi yiyordu. Günaha girdiğimi biliyordum.

Lakin siz ne derseniz deyin, o zamanki çocuk haklıydı işte. İlk çocuğumuzu rüyama giren kadının vesilesi ile kucağımıza aldık. Çocuğuma bir şey olacak korkusu her geçen gün artarken büyülerden uzak durmam gerektiğini daha da fark ettim. Ona bir daha büyü yapmayacağımı söyledim. O bunu kabul etmedi.

Çocuğu geri alacağını söylediğinde ise bir şekilde köyden ve ondan kurtulmam gerektiğini  anladım. Babamların desteği ile Mersin’e taşındım. Orada bir oto yıkamacıda çalışmaya başladım. İşi öğrendikten sonra da kendime dükkan açtım ve kısa sürede işlerimi ilerlettim. Eşimin ikinci bebek müjdesi ile kafamı dağıttım ve babamları da Mersin’e bize yakın bir eve taşıdım.

Kardeşlerimin hepsi okuyup kendini kurtardı. Bazen o gün rüyalarıma giriyor. Öfkeli olduğunu hissediyorum ama bana öğrettiği büyülerle alemi onlardan uzak tutuyorum. Bazen kızlarım kendilerini çağıran bir kadından bahsediyorlar ve bu durum beni çok endişelendiriyor. Geç oldu ama beni büyülerle kandırdığını ve başından beri hepsinin kötü olduğunu anladım fakat iş işten geçmişti.

Paranormal Haber * Wikipedia / Cin

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 4 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin