Azrail’den Kaçan Adamın Hikayesi

Azrail‘den kaçmak için Hz. Süleyman‘dan; rüzgara emredip, kendisini Hindistan‘a göndermesini isteyen gencin ibretlik hikayesi.

Dini HikayeAzrail (a.s.), Hz. Süleyman (as) ile dosttu. Bir gün Azrail (a.s.) Hz. Süleyman’ı amcasının oğlunun yanında iken (a.s.) ziyarete geldi. Hz. Süleyman (a.s.) dedi ki:

“Azrail bana geldi. Yanımdaki amcamın oğluna dikkatli bir şekilde baktı ve sonra gitti.”

Amcamın oğlu bana: “O zâtın kim olduğunu sordu.”

Ben de: “O kişinin Azrail (a.s.) olduğunu söyledim.”

Bunun üzerine amcamın oğlu: “O, bana çok dikkatli baktı, canımı alacak diye ondan korktum.” dedi. Sonra da “Rüzgâra emret beni Hindistan’a savursun” dedi.

Hz. Süleyman Rüzgara Emretti

Hz. Süleyman (a.s.) rüzgara emretti. Rüzgar genci Hindistan’a götürdü. Azrail (a.s.) Hz. Süleyman’a (a.s.) bir süre sonra tekrar geldiği zaman Azrail’e (a.s.) dedi ki:

“Amcamın oğlu yanımdayken niçin ona dikkatlice baktın ve o senden çok korktu. Benden, rüzgarın kendisini Hindistan’a götürmesini istedi. Ben de rüzgara emrettim, onu Hindistan’a götürdü.” dedi.

Azrail (a.s.): “Allah Teala onun canını Hindistan’da almamı emretmişti. Onu burada senin yanında görünce hayret ettim. Onun için kendisine dikkatlice baktım. Fakat daha sonra Hindistan’a gittim ve onu orada buldum ve ruhunu teslim aldım.” cevabını verdi.

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

No Responses

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?