Aynı Kafada 2 Yüzü Olan Adam

0
(0)

Edward Mordake’in acıklı ve korkutucu hikayesi… Kimi kayıtlarda bir İngiliz soylusu kimi kayıtlarda ise sıradan bir köylü olarak geçen Edward Mordake’nin 19. Yüzyıl’ da İngiltere’de yaşadığı rivayet ediliyor…

Edward Mordake, iki yüzü olan adam

Aynı Kafada İki Yüz

Onu diğer insanlardan ayıran ilginç özelliği ise “ İki yüzlü olmasıydı ”. Ama mecazi anlamda değil… Edward’ın gerçekten önde ve arkada olmak üzere iki adet yüzü vardı. Kafasının arkasında bulunan bu yüzü ise ön yüzünün aynısı olup sadece onun daha küçük hali olarak görünüyordu.

Diğer Yüzü Geceleri Yılan Gibi Tıslıyordu

Çocukken insanların korktuğunu ve arkadaşlarının bu yüzden onun yanına yaklaşmadıklarının farkında olmayan Edward büyüdükçe yavaş yavaş bunun farkına vardı. Ensesindeki yüzü daha ürkütücü kılan şey ise Edward gülerken ağlaması ve ağlarken de gülmesiydi. Gündüzleri hep asık suratlı olan bu yüz, geceleri ise bir yılan gibi tıslayarak Edward’a korkutucu şeyler anlatıyordu.

Lanetli Diye Doktorlar Muayene Bile Etmiyordu

Tedavi olmak için doktorların kapısında yatan Edward’ı ise lanetli olduğunu düşündükleri için hiçbir doktor muayene etmeye yanaşmadı. Bu da Edward’ın toplumdan iyice dışlanmasına sebep oldu. Öteki yüzüne daha fazla dayanamayan Edward, 23 yaşındayken kendini asarak intihar etti.

Popüler Eserlere Esin Kaynağı Oldu

Gerisinde ise sanatçılara ve senaristlere ilham olacak bir hikaye bıraktı. Tom Waits’in “Poor Edward” şarkısını Edward Mordake için yazdığı biliniyor. Bunun dışında American Horror Story’de 3. sezonu olan Freak Show da da kendisine yer verilmiştir. Ayrıca Harry Potter’ın yazarı J.K Rowling, Felsefe Taşı’nda Woldemort’u kafasının arkasında yaşatan Profesör Quirrell’i yaratırken de Edward Mordake’den esinlenmiştir.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] Paraya: Gökten Yağmış En Tuhaf ŞeylerGökten Yağmış En Tuhaf ŞeylerAynı Kafada İki Yüzü Olan AdamAynı Kafada İki Yüzü Olan Adam: Edward MordakeDünyadan Garip OlaylarDünyadan Garip Olaylar […]