Aslan Burcu Özellikleri, Aşk, Evlilik, Kariyer Hayatları

Güneş, Aslan Burcu‘na 24 Temmuz tarihinde girer ve 23 Ağustos tarihine kadar kalır. Arslan Burcu‘nun dost burcu İkizler Burcu’dur. Bu burcun yıldızı Güneş, madeni ise altındır.

Aslan Burcu’nun Karakter Özellikleri

Arslan burcunun tesiri altında doğanlar bu burcun cömertliğini, parlaklığını ve iyiliğini nefislerinde taşırlar. Güneşin tesiri altında olanlar münakaşa kabul etmezler. Mağrurdurlar. Şeref, haysiyet, izzet-i nefs ve insanlık duyguları pek yüksektir.

Aslan Burcu Yönetmeyi Sever

Aslan Burcu’nun, dolayısıyla Güneş’in tesiri altında olanların başat özellikleri; kuvvet, şiddet, gazap, his ve incelik, haya, iffet, servet ve zekadır. Bu yıldızın tesiri altında bulunanlar, baş olmaya, emir ve tahakküme eğilimli olurlar. Kendileri için yaşarlar. Yüksek bir zeka sahibidirler. Her şeyi anlarlar. Kıskançtırlar. Kıskançlık ve şüphelerini sık sık izhar ederler. Bu histen kurtulamazlar.

Aslan Burcu Boyun Eğmez

En büyük bir menfaat karşısında bile, benliklerinden, gururlarından en küçük bir fedakârlıkta bulunmazlar, kimseye boyun eğmedikleri gibi ona buna dalkavukluk etmekten, yaltaklanmaktan da nefret ederler. Kendilerine düşmanlık yapmak isteyenleri ve hasımlarını gururları ve azametleri ile eritirler. Herne pahasına olursa olsun küçüklüğe düşmezler.

Aslan Burcu Hislerini Açığa Vurmaz

Hayatları çok sade geçer. Herkese iyilik etmek isterler. Kendilerinden küçüklere karşı merhametli, büyüklere karşı saygılıdırlar. Ekseriyetle
içlerine kapalı insanlardır. Hislerini açığa vurmaktan çekinirler.

Aslan Burcu Kariyer Hayatı

Teşkilatçı bir ruha sahiptirler. Gerek memuriyet ve gerekse iş hayatında kısa zamanda parlayarak ilerleyebilirler. Cesur ve atılgandırlar. Bilhassa medenî cesaretleri çok yüksektir. Politika sahasına atıldıkları zaman kendilerine iyi bir mevki yapabilirler. içlerinden
yüksek kumandanlar ve büyük edebiyatçılar çıkar.

Aslan Burcu Aşk ve Evlilik Hayatı

Aşkta sadık, vefakar ve dürüsttürler. Karşılarındakinden de aynı sadakat ve dürüstlüğü beklerler. Bu karşılığı görmezlerse çok bedbaht olurlar. Eşlerinin en ufak bir ihanetine tahammül edemezler ve derhal boşanıp ayrılırlar. Evlilik hayatında gerek karı olarak, gerek koca olarak kusursuzdurlar. Kendileri ile evlenenleri muhakkak surette bahtiyar ederler.

Çok şanslıdırlar. Talih oyunlarında ekseriya kazanan taraftırlar.

Aslan Burcu’nun Vücut Özellikleri

Şemsi tipler; düzgün hatlardan oluşan bir çehreye sahiptirler. Hafif ve kıvrımlı köşeler, kemik ve adalelerin keskinliklerini gideren hafif ve yumuşak etler. Hafif limon rengine çalan bir beniz, yüz sakin ve asil, ağırbaşlı, alın yüksek ve kemerimsi, gözler tatlı ve aynı zamanda ciddi, göz bebekleri benekli, kirpikler uzun, burun zayıf ve kemerli, çene ince, ağız orta büyüklükte,  dudaklar az kalınca ve renkli, çene yuvarlak ve ileri, boy orta, vücut kılsız, orantılı vücut hatları ve güzel, böğürleri içeri doğru, kemikli, erkeklerde az çıkmış güzel bir sakal, yüzde az çizgi, mutedil ve ölçülü adımlar, saçlar kıvırcık, ince ve ipek gibi yumuşak, ses berrak ve şehvetli, gözler açık, kestane rengi, biçimli, mütebessim ve nemnaktır (nemli). Orantılı bir surette kavisli kaslıdırlar.

Burçlar ve Tarihleri,
Burç Tarihleri,
Burçların Tarihleri

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu:23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

 

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply