Aldatma belirtileri nelerdir?

0
(0)

Aldatma belirtileri: Aldatma veya zina olarak da bilinen sadakatsizlik, güven ihlali ve tek eşli bir romantik ilişkinin üzerinde anlaşmaya varılan sınırlarının ihlalidir. Sadakatsizlik, duygusal veya cinsel bir ilişki yaşamak, çevrimiçi flört etmek, cinsel içerikli mesajlaşmak veya pornografi ile uğraşmak gibi birçok şekilde olabilir. Sadakatsizlik, ilişki ve ilişkiye dahil olan bireyler için yakınlık kaybı, ihanet, öfke, suçluluk, depresyon, anksiyete ve boşanma gibi yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Peki partnerinizin sizi aldattığını nasıl anlayabilirsiniz? Somut kanıtlar olmadan sadakatsizliği tespit etmenin kusursuz bir yolu olmasa da, bir şeylerin yanlış olduğunu gösterebilecek bazı yaygın işaretler vardır. Elbette bu işaretler aldatmanın kesin kanıtı değildir ve başka açıklamaları da olabilir. Bununla birlikte, sizi huzursuz veya şüpheli hissettiren birden fazla işaret fark ederseniz, eşinizle dürüst bir konuşma yapmak ve gerekirse profesyonel yardım almak isteyebilirsiniz.

İşte farkında olmanız gereken bazı aldatma belirtileri:

İletişimdeki değişiklikler

İletişim her sağlıklı ilişkinin temelidir. Partneriniz aniden normalden daha az iletişimsel, daha ketum veya daha savunmacı hale gelirse, bu sizden bir şey sakladığı anlamına gelebilir. Örneğin, duygularını, düşüncelerini, planlarını veya günlük faaliyetlerini sizinle paylaşmayı bırakabilir. Aramalarınıza veya mesajlarınıza cevap vermekten kaçınabilir veya nerede olduklarına dair belirsiz veya tutarsız açıklamalar yapabilirler. Ayrıca mesajlarını veya arama geçmişini silebilir, şifrelerini değiştirebilir veya cihazlarını kilitleyebilirler.

Dış görünüşe artan ilgi

Partneriniz aniden dış görünüşüne normalden daha fazla dikkat etmeye başlarsa, bu başka birini etkilemeye çalıştığı anlamına gelebilir. Örneğin, yeni kıyafetler, aksesuarlar veya parfüm satın alabilir. Saç stilini değiştirebilir, kilo verebilir ya da daha fazla egzersiz yapabilir. Ayrıca dışarı çıkmadan veya eve gelmeden önce kendilerine bakım yapmak için daha fazla zaman harcayabilirler.

Evden uzakta geçirilen daha fazla zaman

Partneriniz aniden evden her zamankinden daha fazla uzakta zaman geçirmeye başlarsa, bu başka biriyle buluştuğu anlamına gelebilir. Örneğin, daha sık geç saatlere kadar çalışabilir, daha uzun veya daha sık iş seyahatlerine çıkabilir veya arkadaşlarıyla daha fazla takılabilir. Ayrıca evden ayrılmak için bahaneler üretebilir veya sizinle kaliteli zaman geçirmekten kaçınabilirler.

Tutum değişiklikleri

Partneriniz aniden size karşı her zamankinden daha mesafeli, soğuk, düşmanca veya kayıtsız hale gelirse, bu size olan ilgisini kaybettiği veya ilişkisi hakkında suçluluk hissettiği anlamına gelebilir. Örneğin, size karşı daha az şefkat, takdir veya saygı gösterebilir. Sizinle daha sık kavga edebilir, sizi daha sert eleştirebilir veya her şey için sizi suçlayabilirler. Ayrıca hobilerinize, fikirlerinize veya sorunlarınıza olan ilgilerini de kaybedebilirler.

Yalan söylemek

Partneriniz aniden size normalden daha sık yalan söylemeye başlarsa, bu ilişkilerini örtbas ettiği anlamına gelebilir. Örneğin, nereye gittikleri, kiminle birlikte oldukları, ne yaptıkları veya ne kadar para harcadıkları konusunda yalan söyleyebilirler. Ayrıca kendileriyle çelişebilir, yalanlarını unutabilir veya sorgulandıklarında savunmaya geçebilirler.

Kaçınma

Partneriniz aniden sizden her zamankinden daha sık kaçınmaya başlarsa, bu, ilişkisi hakkında suçlu hissettiği, utandığı veya çelişkiye düştüğü anlamına gelebilir. Örneğin, sizinle göz temasından, fiziksel temastan veya duygusal yakınlıktan kaçınabilir. Ayrıca gelecek hakkında konuşmaktan, sizinle plan yapmaktan veya sizinle birlikte aile veya sosyal etkinliklere katılmaktan kaçınabilirler.

Sizi hile yapmakla suçlarlar

Partneriniz aniden sizi normalden daha sık aldatmakla suçlamaya başlarsa, bu kendi suçluluk duygusunu size yansıttığı anlamına gelebilir. Örneğin, diğer insanlarla etkileşimleriniz konusunda paranoyak, kıskanç veya güvensiz olabilirler. Ayrıca izniniz olmadan telefonunuzu, e-postanızı veya sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilirler.

Kayıtsızlık

Partneriniz aniden size karşı normalden daha sık kayıtsızlaşırsa, bu duygusal olarak ilişkiyi terk ettiği veya size olan sevgisini kaybettiği anlamına gelebilir. Örneğin, artık duygularınızı, ihtiyaçlarınızı veya arzularınızı önemsemeyebilirler. Ayrıca sizi incitmek, sizi kaybetmek veya aileyi parçalamak gibi eylemlerinin sonuçlarını da umursamayabilirler.

Cinsel yaşamınızdaki değişiklikler

Partneriniz size karşı cinsel davranışlarını aniden normalden daha sık değiştiriyorsa, bu ilişkisinden etkilendiği anlamına gelebilir. Örneğin, sizinle seks yapmaya daha az ilgi duyabilir veya sizinle cinsel olarak uyarılmakta zorlanabilir. Ayrıca sizinle seks yapmaya daha fazla ilgi duyabilir veya size yabancı ya da itici gelen yeni cinsel aktiviteler denemek isteyebilir.

Para sorunları

Partneriniz aniden normalden daha sık para sorunları yaşıyorsa, bu ilişkileri için para harcadıkları anlamına gelebilir. Örneğin, açıklanamayan harcamaları, para çekme işlemleri veya borçları olabilir. Ayrıca makbuzlarını, banka ekstrelerini veya kredi kartı faturalarını sizden gizleyebilirler.

Teknoloji kullanımındaki değişim

Partneriniz aniden teknoloji kullanımını normalden daha sık değiştiriyorsa, bu, ilişkilerini kolaylaştırmak için teknolojiyi kullandığı anlamına gelebilir. Örneğin, telefonunda, bilgisayarında veya sosyal medya hesaplarında normalden daha fazla zaman geçirebilir. Ayrıca gizlilik ayarlarını değiştirebilir, sizi hesaplarından engelleyebilir veya sizin bilmediğiniz yeni hesaplar oluşturabilir.

Referanslar:

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet