6 Yaşanmış Kısa Cin Hikayesi

Git Buradan!

İsmim Ali Osman. Manisa Saruhanlı’da yaşıyorum. Yaşım 47. Sıradan bir çiftçiyim… Bu olayı anlatırken bile titriyorum. Ben 5 vakit namaz kılan biriyim. Sabah namazına kalkmıştım. Abdestimi aldım. Dışarıda sisten göz gözü görmüyor. Üstümü değiştirip camiye doğru gidiyorum… O sırada, arkada; sislerin içinde bir gölge dikkatimi çekti. Yüzünü göremedim. Çok hızlıydı. Cami benim eve 500 metre mesafede; yürü yürü bitmiyor… Daha sonra arkamda kalan gölge kayboldu. Namazımı kılıp eve döndüm.

Eve vardığımda evin kapsı açıktı… Eşyalarım ise dışarıdaydı. Kapımda “Defol” yazıyordu. Hemen eşyaları içeri soktum. Yoruldum; bir bardak su içmek istedim. Dolap çöplüğe dönmüş: kemikler, soğan kabukları, karpuz kabukları, küçük kurtçuklar vardı… Gördüklerim ve pis koku yüzünden midem bulandı. Kusunca biraz rahatladım. Gece evi toparladım. Yatmaya hazırlanırken camım kırıldı!

Küfür ede ede dışarı çıktım. Hızlı hızlı kaçan siyah siyah adamlar gördüm. Korktum, tam içeri girecektim ki bir yazı daha gördüm kapıda. “Git” yazıyordu bunda da. O gece korka korka zorla uykuya dalabildim ama rüyama geldiler. Adeta beni boğuyordular. Euzubesmele çekip uyandım.  Hemen apar topar eşyaları topladım. Saat 3 o an; evin kapısında bir çocuk gördüm “Paraya ihtiyacım var.” dedi.

Acele acele içeri gidip para verecektim ki çocuk, odamda; karşımda dikiliyordu. Pis pis gülüp “Git buradan” diyordu. Gözlerimi kapadım korkudan. Zammı sure okudum. Gözlerimi açtığımda salonun ortasında dikilip duran çocuk ortadan kaybolmuştu. Ben eşyaları panikle toplarken birileri evi taşlamaya başladı. Sabaha kadar bekledim; sonra Manisa’ya yerleştim. Bu olaydan bir süre sonra terk ettiğim yerin muhtarı aradı “Jandarma senin evin altında gömü buldu.” dedi. O an anladım neden istenmediğimi…

Keşfet