6 Yaşanmış Kısa Cin Hikayeleri

Lavaboya Sıcak Su Döktüğüm İçin

Ben bir yurtta çalışıyorum. Ramazan ayındayız. Sahur yemeğini ben dağıtıyorum. Yemeği dağıttım. Bulaşıklar birikmişti. Bulaşıkhaneye geçtim. Bir de her sahurda çay olur. Çay kazanı ile çay demlerdim. Çayın suyunu fazla koymuşum. Aklımdan şöyle geçirdim “Ben tabakları filan yıkarken kazanın musluğunu açayım, giderin başına koyayım; suyu süzülsün, soğusun. Elim de yanmaz.” diye düşündüm. Ve böyle de yaptım.

İşleri bitirdim, eve gittim. Saat 8 civarı idi ama ayakta kaldığım sürede hiçbir anormallik yoktu. Uyudum ama sürekli kabuslar görüyorum. Dedim ki “Bir abdest alayım, dua edip öyle yatayım.” Yataktan tam ayağa kalkacakken birden üzerime 1.80 boylarında, siyah bir duman çullandı. Neye uğradığımı şaşırmış bir haldeydim. İşin kötü yanı; elim ayağım tutmuyordu. Sadece gözüm, ağzım çalışıyordu ve siyah duman boğazıma doğru geliyordu.

O geldikçe nefesim kesiliyordu. Ağzımı zar zor oynatıp; besmele çektim, Ayetel Kürsi’yi okudum. Siyah duman ve ağırlık bir anda üzerimden gitti ama o anda bayılmışım. Bir rüya gördüm. Rüyamda: kafası gözükmeyen bir zat, -yani adamı boğazına kadar görüyorum- kaftanlı filan… Bir köy yolunda ilerliyoruz. Önümüze bir örümcek çıkıyor ve bu örümcek bana sürekli ağ atıyor. Beni rahatsız ediyor.

Yanımdaki zat örümceğe soruyor “Bu adam sana ne yaptı? Onu neden rahat bırakmıyorsun?” O sırada örümcek dile geldi ve anlamını bilmediğim, Arapçaya benzeyen bir dilde, bir şeyler söyledi ama ben anlamadım. Yanımdaki zata sordum “Bu örümcek ne dedi?” diye. “Bu örümcek, Müslüman bir cindir ve senin ona zarar verdiğini söylüyor.” dedi. Sonra şöyle dedi “Kalk ve tövbe et.” O sırada uyandım ve koşarak abdest alıp, tövbe ettim. O günden sonra başıma böyle bir olay gelmedi ama lavaboya su dökerken, çöp atarken, aklıma hep bu olay gelir. Tedbiri elden bırakmam. 

Keşfet
2 Comments
  1. […] of Rivia “Rivialı Geralt” adındaki bir canavar avcısı hakkında fantezi tarzında kısa hikaye ve roman […]

  2. Anonim says

    biz arkadaslarımızla cinli bir eve girdi 3 kisiydik anamızı siktiler cin çağırma duası okuduk gelmediler sonra birden kapı kemdiliğinden kapandı anam tanrım dedim ananı sikim sonra kacarken amca napıyonuz dedi zaten o ara biz kactık