5 Kısa Yaşanmış Korku Hikayesi

Bilinmeyen Varlıkla Anlaşma

Son zamanlarda üzerimde müthiş bir ağırlık vardı. Öyle ki güneşe dahi çıkamaz olmuştum. Aşırı bir baskı hissediyordum üzerimde. Dayanamayacak haldeydim ve en son bunalımdan halsiz kalıp yatağımda yatarken odam birden karardı. Bütün ışıklar gitti. Odamdaki lambamın ve bilgisayarımın ekranı söndü. İlk önce elektrikler gitti sandım fakat etraf tamamen kararmıştı. Anormal bir karanlıktı. Açıkçası korktum. Hemen kapıya yönelmeye çalıştım. Fakat hareket edemiyordum.

Mecburen sırt üstü yatağımda yatmaya devam ederken birden odam sallanmaya başladı. Hatta yataktan düşecek dereceye geldim. Sonra o kırmızı gözleri gördüm. Hala yataktaydım, kımıldayamıyordum. Sırt üstü yatıyordum ve tam önümde iki kırmızı göz vardı. Bir an korkudan bilincimi kaybedecek gibi oldum. Sonra dua okumayı düşündüm. Din ile fazla aram olmadığı için çocukken öğrendiğim duaları hatırlamaya çalıştım. Tam o anda bir kahkaha patladı odada. Bayılmak istiyordum, dayanamıyordum bu kadar korkuya.

Sonra yatağımda bir güç beni hafifçe kaldırmaya başladı. 20-30 cm yataktan ayrılmışımdır. Havada asılıyken gözlerimden yaşlar geliyordu. “Lütfen bırak beni. Canımı bağışla” diyordum içimden. Sonra bana seslendi “Hımm” dedi “Demek canını bağışlamamı istiyorsun…” Sesi doğruca beynimin içindeydi. Telepati kurmuştu sanırım benimle. “Evet” dedim “Ben ne yaptım sana” diye yalvarmaya başladım. Birden “Sus!” diye bağırdı. Beynim patlayacak gibi oldu.

“Senin canını almayacağım. Seninle anlaşma yapmaya geldim. Sana büyü yaptılar. Sen de yardım arıyordun. Bense hep seni izliyordum zaten” dedi. “Kim yaptı bana büyüyü? Ben kime ne yaptım? dedim. “Kalbini kırdığın birisi dedi ve eğer yardımımı almazsan en fazla 2 ayın var. 2 ay içinde delirip, kendini öldürürsün bunalımdan” dedi. Gerçekten de öyleydi. Git gide kafayı yemek üzereydim. Günde 4 saat yataktan çıkmadığım oluyordu. Sonlara beni bıraktı; üstümden gücünü çekti ama oda hala kapkaranlıktı.

Sadece kırmızı gözleri görünüyordu. Üzerimdeki ağırlık kalkınca rahatladım. Korkumu da biraz hafifletti bu. “Peki” dedim “Sen şeytansın” o anda sözümü kesti “Ben şeytan değilim” dedi “Ama ne ve kim olduğumu sana söylemek zorunda da değilim” dedi. “Ben sadece sana bir kurtuluş sansı sunuyorum” dedi. “Peki” dedim “Bunun karşılığında da benden ne istiyorsun?” dedim. Bana “Senden sadece arkadaşlığını isteyeceğim. Başka bir şey değil” dedi.

Kendimi biraz olsun toparladığım için ve biraz da bu tür konuları az çok bildiğim için “Sana ne ruhumu satarım ne de kölen olurum” dedim. Yeniden güldü. “Sadece arkadaşım olacaksın. Zamanı geldiğinde beni çağırırsan sana yardım edeceğim ve karşılıklı olarak da sen bana yardım edeceksin. Tabi canın isterse fakat şu an için sadece aramızda bir bağ olacak. Kabul edersen bir daha acı çekmeyeceksin ve sana karşı olan bütün kem gözleri dağlayacağım” dedi.

“Bak” dedi “görüntüm ve sana verdiğim korkunun farkındayım. İşin aslını sana anlatayım; bizler arasında; bir insanla arkadaşlık demek bir bağ kurmak demektir… Sana çok kötü bir büyü yaptılar. 3 ay bu kara büyüye dayandın aklını yitirmeden ve çektiğin acılar, ıstırap, senin ruhunu güçlendirdi fakat bu kara büyü senin gibi cahil fakat çok dayanıklı biri olsa da çözümünü bulamazsan zamanla seni yok eder. Aramızda bir bağ kurma karşılığında bu bağ ile senin gücün beni de güçlendirecek.” Mantıklı geldi. Bazen anlık kararlarım olur. Bu da biraz böyle oldu aslında. “Tamam” dedim. Sonra sanki odadaki karanlık içime doldu daha sonra yeniden dışarı çıktı.

Odada artık kırmızı gözlerin yanında karanlık bir siluet de görmeye başladım. “Anlaşmamız yapıldı. Bundan sonra bir parçam içinde. Beni hissedip çağırdığında yanında olurum. Üstündeki büyüyü de aldım fakat bundan sonra çevrende garip siluetler görürsen şaşırma. Onlar her zaman sizin etrafınızda olurlar. Görürsen görmemezlikten gel” dedi.  Sonra kıkırdadı ve odam normale döndü… Kendimi gerçekten iyi hissediyorum artık. En azından gündüzleri. O üzerimdeki baskı ve bunalım hisleri neredeyse tamamen kayboldu. Fakat geceleri camdan bakamıyorum. Bu iş beni giderek korkutmaya başladı. En yakın zamanda bir hocaya gideceğim; inşallah kurtulurum…

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

Keşfet