5 Kısa Yaşanmış Korku Hikayesi

Cinler mi Yoksa Başka Bir Şey mi

Almanya’da yaşıyorum. Burada doğdum ve büyüdüm. Türk arkadaşım neredeyse hiç olmadı. Türkiye’yi çok seviyorum ancak maalesef en son ben 10 yaşındayken geldim. Neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum. Birkaç yıl öncesine kadar Türkçe’m de pek iyi değildi. Evde  kardeşimle de Almanca konuşuyorduk… Anlatacağım olay; ben 7 yaşındayken oldu. Biliyorum çok uzun süre geçti aradan ama hiç unutmadım ve annemden başka kimseye anlatmadım. Annem bana inanmadı.

Dolabımızı yaktığım için öyle bir hikaye uydurduğumu zannetti. Ağustos ayıydı ve o evimize yeni taşınmıştık. Annem ve ben yeni evimizde kaldık Babam ve abim eski evimizde. Daha her şeyi yeni evimize getirmemiştik. Bir gece yatmaya gittiğimizde beni uyandırdılar. Karşımda aynı benim gibi gözüken üç kişi gördüm. Cin miydiler bilemiyorum. Çünkü bana hiçbir şey yapmadılar. ”Sen saçını mı kestirdin? Sen saçını mı kestirdin?” deyip duruyorlardı. Evet, ben de gerçekten saçlarımı kestirmiştim ondan iki gün önce…

Sonra geri uyudum ve yine uyandırdılar. Uyandım; sonra da gittiler. Yataktan kalkarak kolilerin ve dolapların dağınık şekilde durduğu odaya baktım. Beni uyandıranlar orada dolanıyorlardı. Ben sadece onları izliyordum çünkü çok küçüktüm ve bütün bunları rüya zannediyordum… Sonra bana çakmağın nerede olduğunu söylediler. Ben de gittim ve çakmağı aldım. Gerçekten de söyledikleri yerdeydi… Sonra bana sigaranın nerede olduğunu söylediler. Onu da buldum. 

Bana sigaranın nasıl sarıldığını anlattılar ancak ben yapamadım ve bana küfür etmeye başladılar. “Onu sar, ağzına tut” dediler. Ben de yaptım. Sonra yaktım ama sigarayı ters tuttum ağzıma. İçime çekmedim. Ancak ateş kokusu alınca korktum ve elimden attım. Annem bana kızmadan yatmalıyım diye düşündüm. Yatağıma dönmeden önce alıp, dolabın içine attım yerdekileri. Sonra yattığımız odaya gittim ama beni uyutmadılar. Bana bıçakların nerede olduğunu söylediler. Bu defa ben de “Bıçaklardan korkarım.

Almam.”‘ dedim. Ama gittim ve aldım. Sonra ceket askısına saplamaya ve oraya bir şeyler çizmeye çalıştım. Ve o eskiden ceketlerimizi asmak için kullandığımız askı bugün hala var; kelerimizde duruyor. Ve size yemin ederim hala o zaman yaptığım izler duruyor. Ben rüya görmedim ve annem bana inanmıyor. Yine de o bıçakla anneme bir şey yapmadığım için çok mutluyum! Ve iyi ki de o yanan sigarayı dolabın içine attım. Çünkü sadece bir tane dolap vardı ve sadece o yandı. Yoksa etrafta bir sürü karton da yanardı. Babam bana iyi kızmıştı hiç unutmuyorum…

Keşfet