46: Netflix’in En Sıra Dışı Türk Dizisi

2
0
(0)

46 isimli Türk dizisi hakkında her şey! Konusu, oyuncuları, yapım süreci ve izleyici tepkileri. Netflix’te yayınlanan bu sıra dışı diziye mutlaka göz atın!

46 Dizisinin Konusu Nedir?

46: Netflix’in En Sıra Dışı Türk Dizisi
46: Netflix’in En Sıra Dışı Türk Dizisi

46, Netflix’te yayınlanan bir psikolojik gerilim ve suç dizisidir. Dizinin başkahramanı Murat Günay, Türkiye’nin sayılı genetik profesörlerinden biridir. Murat’ın hayatının tek amacı, tedavisi mümkün olmayan bir hastalık yüzünden beş yıldır komada olan kız kardeşi Ezo’yu kurtarmaktır.

Bu amaçla yeni bir ilaç keşfeden Murat, bu ilacı Ezo’ya uyguladığında büyük bir sürprizle karşılaşır. İlacın etkisiyle Ezo’nun kişiliği değişir ve Murat’ın geçmişiyle ilgili karanlık sırlar ortaya çıkar. Murat, hem kız kardeşini hem de kendisini tehlikeye atan bu durumla başa çıkmaya çalışırken, cinayet bürosundan Selin ve Doğan da peşine düşer. Dizi, bilim, aksiyon ve dram ögeleriyle izleyiciyi sürükleyen bir hikaye sunuyor.

46 Dizisinin Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

46 dizisi, başarılı ve tanınmış oyuncularıyla dikkat çeken bir yapım. Dizinin başrolünde Erdal Beşikçioğlu, genetik profesörü Murat Günay’ı canlandırıyor. Erdal Beşikçioğlu, daha önce Behzat Ç., Ezel, Karadayı gibi dizilerde rol almıştı.

Murat Günay’ın peşine düşen cinayet bürosundan Selin Acar karakterini ise Yasemin Allen oynuyor. Yasemin Allen, daha önce Merhamet, Medcezir, Şeref Meselesi gibi dizilerde yer almıştı. Murat Günay’ın hastanesinde çalışan psikiyatr Ceyla Yılmaz karakterine ise Melis Birkan hayat veriyor.

Melis Birkan, daha önce Leyla ile Mecnun, İntikam, Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde rol almıştı. Dizinin diğer önemli karakterleri arasında Saygın Soysal, Berkan Şal, Metin Belgin ve Ayça Eren gibi isimler bulunuyor.

46 Dizisinin Yapım Süreci Nasıl Gerçekleşti?

46 dizisi, Nunova Film tarafından Star TV için hazırlanan bir psikolojik gerilim ve suç dizisidir. Dizinin senaryosunu Ercan Mehmet Erdem yazmış, yönetmenliğini ise Serdar Akar üstlenmiştir. Dizinin çekimleri 2016 yılının başında İstanbul’da başlamış ve yaklaşık 4 ay sürmüştür.

Dizi, 60 dakikalık bölümler halinde 27 Mart 2016 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlamış ve 24 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan 13. bölümü ile final yaparak sona ermiştir. Dizi, Türkiye’de daha önce denenmemiş bir tür olan bilim kurgu ve gerilim ögelerini bir araya getirmiştir. Dizinin müzikleri ise Onur Yüce tarafından bestelenmiştir.

46 Dizisinin İzleyici Tepkileri Nasıl Oldu?

46 dizisi, farklı ve ilgi çekici konusuyla sosyal medyada büyük ses getirdi. Dizinin hayranları, Twitter, Instagram, Facebook ve Youtube gibi platformlarda diziyi öven yorumlar yazdı, bölüm fragmanlarını ve fotoğraflarını paylaştı. Dizinin oyuncuları ve senaryosu da izleyiciler tarafından beğenildi.

Ancak dizinin reytingleri beklenenin altında kaldı ve 13 bölüm sonra final yapmak zorunda kaldı. Bu durum dizinin takipçilerini üzdü ve tepki göstermelerine neden oldu. Bazı izleyiciler, dizinin devam etmesi için imza kampanyaları başlattı, Star TV’ye ve RTÜK’e şikayette bulundu. Dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

46 Dizisinin Netflix’te Yayınlanması Ne Anlama Geliyor?

46 dizisi, 2016 yılında Star TV’de yayınlanmış ve 13 bölüm sonra final yapmıştı. Dizi, Türkiye’de daha önce denenmemiş bir tür olan bilim kurgu ve gerilim ögelerini bir araya getirmiş ve izleyicilerden olumlu tepkiler almıştı. Ancak dizinin reytingleri yeterli olmadığı için devam etmemişti.

Dizi, 2017 yılında Netflix’in Türkiye kataloğuna eklendi. Netflix, dünyanın en büyük çevrimiçi dizi ve film platformudur. Netflix, Türk yapımı dizilere de ilgi göstermekte ve bazı dizileri kendi platformunda yayınlamaktadır. 46 dizisi de Netflix’in Türk yapımı diziler arasında yer almaktadır.

Dizinin Netflix’te yayınlanması, dizinin daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve uluslararası alanda tanınmasını sağlamıştır. Ayrıca dizinin ikinci sezonunun yapılma ihtimalini de artırmıştır.

Son Söz

46 dizisinin konusu, oyuncu kadrosu, yapım süreci ve izleyici tepkileri hakkında bilgiler verdik. Dizi, Türkiye’de farklı bir tür olan bilim kurgu ve gerilim ögelerini bir araya getiren ve izleyicileri sürükleyen bir yapım. Dizi, Star TV’de yayınlanmış ancak reytingler nedeniyle kısa sürmüştü. Daha sonra Netflix’in Türkiye kataloğuna eklenen dizi, daha geniş bir kitleye ulaştı ve uluslararası alanda tanındı. Dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Siz 46 dizisini izlediniz mi? Diziyi nasıl buldunuz? Dizinin devam etmesini ister misiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Paranormal Haber * Netflix

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin