300 Milyon Yıllık Cıvata Bulundu

0
(0)

Rusya’da bulunan ve 300 milyon yıllık olduğu öne sürülen bir cıvata, bilim dünyasını şaşkına çevirdi. Rusya’nın Kalujsk bölgesinde yapılan arkeolojik çalışmalar sırasında, doğrulandığı taktirde, insanoğlunun tarihini yeniden gözden geçirmesini gerektirecek bir bulgu elde edildi.

300 Milyon Yıl Öncesinden Kalma Cıvata

Esrarengiz Olaylar – Silisyum ağırlıklı bir taşın içinde, modern çağ teknolojisinin vazgeçilmez parçalarından olan bir cıvata ortaya çıktı. Yapılan yaş testinde, cıvatanın bu taşın içine bundan tam 300 milyon yıl önce sıkıştığı ve yaşının taştan da eski olduğu anlaşıldı. Keşfi yapan Rus arkeolog Dmitriya Kurkova müthiş anı şöyle anlattı:

“Çakmak taşı diye bilinen taşı bulduğumda çok eski olduğunu anladım. Fırçayla üstünü temizleyince bir yüzünde doğal olmayan bir çıkıntı fark ettim. Dikkatli bakınca cıvatayı gördüm. Hemen araştırmaya başladık. Yapılan testler bunun akılalmaz bir keşif olduğunu gösteriyor.’’ İçinde cıvata bulunan silisyum taş hızla Rusya’nın bütün büyük bilim akademilerini gezdi.

Yapılan analizler, cıvatanın metal özelliğini kaybettiği, çeperini çevreleyen moleküllerin, demir moleküllerinin yerini aldığı ve asıl önemlisi; cıvatanın ‘‘dinozorlarla neredeyse yaşıt olduğu’’ (Rus bilimadamlarının iddiasına göre) resmen kabul edildi. Röntgenle yapılan araştırmada ise taşın yüzeyinde ve içinde de düzenli geometrik şekiller ortaya çıktı.

Cıvatanın Kökenine Dair Farklı Teoriler

Esrarengiz Olaylar – İnanılması güç bu keşiften sonra şimdi Rus bilimadamları kendi kendilerine aynı soruyu soruyor : ‘‘İnsanoğlunun tarihi yeniden mi yazılacak?’’ Taşın içinde bulunan 300 milyon yaşındaki cıvatanın kökeniyle ilgili olarak ortaya atılan teoriler ise şunlar:

Dünyayı Ziyaret Eden Bir Uzay Gemisinden Düşmüş

Bazı bilimadamlarının tezine göre zamanımızdan 300 milyon yıl önce dünyayı ziyaret eden uzay gemilerinden düşmüş bir cıvata söz konusu olabilir. Kaynağı da en yakın ihtimal Mars’ta yaşamış ve bugün ya yok olmuş ya da başka bir gezegene göçmüş bir medeniyet.

Uzay Çöplüğünden Dünyamıza Düşmüş Olabilir

Bu ikinci teoriye göre cıvata, dünyamızdan milyonlarca ışık yılı ötede bir gezegende kullanılıyordu. Bir kaza sonucu uzay boşluğuna düştü yahut da atıldığı uzay çöplüğünden düştü. Ve bir meteorla birlikte, bundan 300 milyon yıl önce, dünyamıza geldi.

Eski Bir Dünya Uygarlığından Kalma 

Bugünkü uygarlık, insanoğlunun dünyada kurduğu ilk uygarlık değil. Bundan çok önce, Nuh’un Gemisi hatta dinozorlardan bile önce, Dünya üzerinde çok ileri uygarlıklar vardı. Bunlar teknoloji, bu arada da cıvata kullanırlardı. (Bu teze karşı gelenlerin görüşü ise şöyle: Eğer böyle bir uygarlık olsaydı, altyapısının izi de kalırdı. Bu cıvatayı üretecek demir çelik tesislerinin, fırınların, bu parçanın kullanıldığı makinelerin de bir izi günümüze kadar kalırdı.)

Gelecekten Gelen Cıvata

Rus bilimadamlarının üzerinde çalıştığı dördüncü teori ise en çarpıcı olanı. Tam bir kurgu-bilim teorisi. Rus bilimadamları taşın 300 milyon yaşında olduğundan emin. İçindeki cıvata demir özelliğini kaybetmiş olsa da çevresinde demir moleküllerine rastlandı. Demek ki cıvata gerçekten demirdi ve en az 300 milyon yaşında. Yani yıl hesabında bir yanlışlık yok.

Uzaydan gelmediği kabul edilirse tek izah yolu zamanda geriye yolculuk. Torunlarımızın torunları zamanda yolculuk yapabilecek teknolojiyi geliştirdiler. Ve günümüzden 300 milyon yıl öncesine yaptıkları bir seyahatte bu küçük cıvatayı düşürdüler. Yani, cıvatayı 300 milyon yıl öncesine gelecek nesillerimiz götürdü.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet