Skip to content

3 Hafta Tokluk Hissi Veren Simya Macunu

Sadece 4,81 gr. yendiğinde 3 hafta tok tutan, tokluk hissi veren simya macunun yapılışı. Tokluk hissi verenler yiyecekler listesinin en ilginci:

Bu öyle acayip bir simya macunudur ki bir kimse bu macundan 1 miskal yani 4,81 gr. yemiş olsa 3 hafta kadar yemek ihtiyacı hissetmez. Bu macun o kişiyi 3 hafta tok tutar. Bu macunu yiyen kimsenin yakınları ve tanıyanları bu duruma hayret ederler ve o kişinin iyi haline şahitlik ederler.

3 Hafta Tok Tutan Simya Macunu Yapılışı

3 hafta tok tutan simya tarifinin yapılışı şu şekildedir: Tatlı bademi kabuğundan çıkarıp, saf ve temiz zeytinyağı ile kaynatıp iyice karıştır. Daha sonra taze / yaş menekşe yaprağını bu karışıma ilave ederek tekrar karıştır. Kabın ağzını güzelce kapattıktan sonra, güneş görmeyen soğuk bir mekana koyup, 40 gün beklet.

41. günü bu karışımı alıp, üzerine menekşe koyup karıştırarak güzelce pişir. Pişirdikten sonra üzerine biriken bademin yağını çıkarıp, bu macunu ahu ciğeri ve koyun ciğerini iyice dövdükten sonra ilave et. Ama ilave edilen maddeler bademin üçte biri (3/1) kadar olsun. Böylece bu tertip üzere macun hazırlanmış olur.

Kıtlık Zamanlarında Yenir

Bu macundan bir miskal yani 4,81 gr. yiyen kimse 3 hafta kadar acıkmaz ve açlık hissetmez. Bu macun kıtlık günlerinde yenir ve ayrıca gelen misafirlere ikram edilir.

Kaynak

Uyunel Hakaik fis Simya ver Remil vel Havas

Ana Sayfa 

Tags:

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.